(0) نفر 0
درباره اشنایدر الکتریک بیشتر بدانید

درباره اشنایدر الکتریک بیشتر بدانید

اشنایدر الکتریک در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی و همچنین تولید، توضیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت میکند

   ۱۴۰۲ دوشنبه ۳۰ مرداد
اشنایدر الکتریک در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی و همچنین تولید، توضیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت میکند. اشنایدر در زمینه استفاده از تکنولوژی های جدید و نوآوری در این صنعت  با برخورداری از مراکز R&D همواره شرکتی فعال داشته. تاریخ تاسیس این شرکت سال 1836 بوده و تقریبا 187 سال سابقه کار دارد. اشنایدر در سال های فعالیت خود در سال 2015 جزو 50 شرکت برتر اروپا قرار گرفت که اعتبار و جایگاه ویژه ای را به خود نسیت داد. اشنایدر الکتریک یک شرکت فرانسوی چند ملیتی بوده که دارای 161 هزار نفر نیرو میباشد و تاکنون 20000 اختراع از این شرکت به ثبت رسیده. درآمد سالیانه این شرکت نیز در سال 2021 مبلغی حدود 26 میلیارد یورو ثبت شده است. جالب است بدانید اشنایدر الکتریک تا سال 1388 کارخانه های رسمی در ایران داشت که مشغول به کار بودند ولی متاسفانه به جهت تحریم هایی که برای کشورمان بوجود آمد، منجر به تعطیلی این کارخانه شد.

تاریخچه اشنایدر الکتریک

برادران ادولف و ژوزف یوجین اشنایدر در سال 1836 یک کارخانه ریخته گری متروکه در فرانسه تصاحب کردند. دوسال بعد آنها Schneider & Cie را ایجاد کردند که عمدتاً بر صنعت فولاد متمرکز بود. Schneider & Cie با تخصص در تولید ماشین آلات سنگین و تجهیزات حمل و نقل به سرعت رشد کرد. در سال 1871، پس از شکست فرانسه در جنگ فرانسه و پروس، با تشویق دولت در پاریس، فعالیت اصلی ساخت سلاح را توسعه داد. در نهایت به یک گروه پیچیده با فعالیت‌های صنعتی در بسیاری از مکان‌ها در فرانسه و خارج از کشور، از جمله در روسیه قبل از 1917 و در چکسلواکی بین سال‌های 1919 و 1938 تبدیل شد.
در دهه 1960، اشنایدر توسط گروه امپاین بلژیک جذب شد، که در سال 1969 آن را با ساختارهای شرکتی خود ادغام کرد و Empain-Schneider را تشکیل داد. در سال های 1980 تا 1981، خانواده امپاین سهام کنترلی خود را به پاریباس فروخت که به نوبه خود در سال 1982 ملی شد. در دهه های 1980 و 1990، این شرکت که در آن زمان دوباره اشنایدر نام داشت، از فولاد و کشتی سازی صرف نظر کرد و عمدتاً بر روی برق از طریق استراتژیک متمرکز شد. اکتساب ها شامل Télémécanique در 1988، Square D در 1991، و Merlin Gerin در سال 1992 بود.
گروه اشنایدر لکسل را تصاحب کرد و در می 1999، گروه اشنایدر به اشنایدر الکتریک تغییر نام داد. این شرکت به تامین کننده ITER تبدیل شد.
2014 : اشنایدر الکتریک همکاری با تامین کننده برق آلمان RWE را تبلیغ کرد.
2016  :اشنایدر برند خرده فروشی بریتانیایی تاور الکتریک را خریداری کرد.
2017 :اشنایدر الکتریک کنترل AVEVA Group PLC، ارائه دهنده نرم افزارهای مهندسی و صنعتی مستقر در بریتانیا را به دست گرفت.
2018 :اشنایدر الکتریک کسب‌وکار لارسن و توبرو، برق و اتوماسیون (E&A) را در یک معامله نقدی به مبلغ 140 میلیارد روپیه (1.8 میلیارد دلار آمریکا) (بدون احتساب تجارت دریایی و Servowatch Ltd. که در آن زمان بخشی از تجارت L&T و E&A بود خریداری کرد.
2019 :اشنایدر صرافی اشنایدر الکتریک را راه اندازی کرد. همچنین در آن سال، گزارش شد که بخش برق امن اشنایدر الکتریک "بیش از 20 جایزه" به دست آورد. به عنوان مثال، اشنایدر الکتریک به عنوان "قهرمان رهبری کانال EMEA" توسط Canalys انتخاب شد.
2020 :در فوریه 2020، اشنایدر یک پیشنهاد خرید 1.4 میلیارد یورویی برای شرکت آلمانی RIB Software ارائه کرد و قرارداد را در جولای 2020 بسته شد. در سپتامبر 2020، اشنایدر الکتریک تجهیزات جدیدی را راه اندازی کرد که به شرکت های توزیع برق در نیجریه کمک می کرد تا خطاهای شبکه را برطرف کنند. علاوه بر این، در سپتامبر 2020، اتحادی بین Schneider Electric و Green Energy Options برای توسعه مفهوم «خانه‌های خالص صفر» در بریتانیا ایجاد شد. همچنین، در سال 2020، اشنایدر الکتریک ProLeiT AG، تامین کننده کنترل صنعتی و نرم افزار MES را خریداری کرد.
2021 :در ژانویه 2021، اشنایدر الکتریک سیستم‌های DC را خریداری کرد تا مشتریان را قادر سازد تا «سادگی و انعطاف‌پذیری» را برای استفاده‌های مربوطه تکامل دهند و ریزشبکه‌هایی را در «محیط‌های شبکه عمومی غیرقابل اعتماد» خاص ایجاد کنند.
2022 :در می 2022، اشنایدر الکتریک پلتفرم مشاور کارخانه EcoStructure™ را معرفی کرد که برای «صنعت سیمان و معدن» اختصاص داده شده است. بعداً، در سپتامبر 2022، اشنایدر الکتریک به بالاترین حد خود در 6 سال گذشته رسید و در یک بازار ضعیف 12 درصد افزایش یافت. تا پایان سال 2022، اشنایدر الکتریک برای چهارمین سال به عنوان "قهرمان فروشنده" در ماتریس رهبری کانال Canalys EMEA انتخاب شد.
2023 :در ژانویه 2023، اشنایدر الکتریک با BitSight برای پیاده‌سازی «قابلیت شناسایی ریسک و تهدیدات فناوری جهانی (OT) مشارکت کرد. همچنین در ژانویه 2023، اشنایدر الکتریک اقلام انرژی «خانه هوشمند» خود را معرفی کرد که هدف آن بهینه‌سازی مصرف برق و مدیریت قطع‌های برق احتمالی است. به طور عمده، این محصولات به دنبال تضمین "پایداری" هستند. به طور خاص، این اقلام انرژی خانه هوشمند شامل «پانل‌های الکتریکی هوشمند» و همچنین «سوئیچ‌هایی» است که می‌توان آنها را از طریق یک برنامه مدیریت کرد.
مجموعه آراد اشنایدر توانسته با سال ها تجربه در  ارائه خدمات مهندسی و عرضه محصولاتی چون کنتاکتور اشنایدر، کنتاکتور خازنی اشنایدر ،سافت استارتر اشنایدر ، کلید هوایی اشنایدر  و... موجب رضایتمندی و راحتی مشتریان شود.  جهت مشاوره رایگان و خرید محصولات می توانید از طریق سایت و تماس با مشاوران ما اقدام نمایید.